wtorek, 30 sierpnia 2011
Wykaz okręgów wyborczych do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
OKRĘG WYBORCZY NR 1 – część województwa dolnośląskiego obejmująca powiaty: bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki, złotoryjski oraz miast na prawach powiatu: Jelenia Góra, Legnica.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 12.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: LEGNICA.
OKRĘG WYBORCZY NR 2 – część województwa dolnośląskiego obejmująca powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 8.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: WAŁBRZYCH.
OKRĘG WYBORCZY NR 3 – część województwa dolnośląskiego obejmująca powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski oraz miasta na prawach powiatu: Wrocław.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 14.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: WROCŁAW.
OKRĘG WYBORCZY NR 4 – część województwa kujawsko-pomorskiego obejmująca powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński oraz miasta na prawach powiatu: Bydgoszcz.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 12.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: BYDGOSZCZ.
OKRĘG WYBORCZY NR 5 – część województwa kujawsko-pomorskiego obejmująca powiaty: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski oraz miast na prawach powiatu: Grudziądz, Toruń, Włocławek.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 13.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: TORUŃ.
OKRĘG WYBORCZY NR 6 – część województwa lubelskiego obejmująca powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki oraz miasta na prawach powiatu: Lublin.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 15.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: LUBLIN.
OKRĘG WYBORCZY NR 7 – część województwa lubelskiego obejmująca powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski oraz miast na prawach powiatu: Biała Podlaska, Chełm, Zamość.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 12.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: CHEŁM.
OKRĘG WYBORCZY NR 8 – województwo lubuskie
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 12.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: ZIELONA GÓRA.
OKRĘG WYBORCZY NR 9 – część województwa łódzkiego obejmująca powiaty: brzeziński, łódzki wschodni oraz miasta na prawach powiatu: Łódź.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 10.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: ŁÓDŹ.
OKRĘG WYBORCZY NR 10 – część województwa łódzkiego obejmująca obszary powiatów: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski oraz miast na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski, Skierniewice.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 9.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI.
OKRĘG WYBORCZY NR 11 – część województwa łódzkiego obejmująca obszary powiatów: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 12.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: SIERADZ.
OKRĘG WYBORCZY NR 12 – część województwa małopolskiego obejmująca powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 8.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: KRAKÓW.
OKRĘG WYBORCZY NR 13 – część województwa małopolskiego obejmująca obszary powiatów: krakowski, miechowski, olkuski oraz miasta na prawach powiatu: Kraków.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 13.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: KRAKÓW.
OKRĘG WYBORCZY NR 14 – część województwa małopolskiego obejmująca obszary powiatów: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański oraz miasta na prawach powiatu: Nowy Sącz.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 9.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: NOWY SĄCZ.
OKRĘG WYBORCZY NR 15 – część województwa małopolskiego obejmująca obszary powiatów: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki oraz miasta na prawach powiatu: Tarnów.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 9.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: TARNÓW.
OKRĘG WYBORCZY NR 16 – część województwa mazowieckiego obejmująca obszary powiatów: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski oraz miasta na prawach powiatu: Płock.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 10.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: PŁOCK.
OKRĘG WYBORCZY NR 17 – część województwa mazowieckiego obejmująca obszary powiatów: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz miasta na prawach powiatu: Radom.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 9.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: RADOM.
OKRĘG WYBORCZY NR 18 – część województwa mazowieckiego obejmująca obszary powiatów: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski oraz miast na prawach powiatu: Ostrołęka, Siedlce.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 12.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: SIEDLCE.
OKRĘG WYBORCZY NR 19 – część województwa mazowieckiego obejmująca obszar miasta na prawach powiatu: Warszawa oraz obwody poza granicami kraju.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 19.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: WARSZAWA.
OKRĘG WYBORCZY NR 20 – część województwa mazowieckiego obejmująca powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 11.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: WARSZAWA.
OKRĘG WYBORCZY NR 21 – województwo opolskie
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 13.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: OPOLE.
OKRĘG WYBORCZY NR 22 – część województwa podkarpackiego obejmująca powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miast na prawach powiatu: Krosno, Przemyśl.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 11.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: KROSNO.
OKRĘG WYBORCZY NR 23 – część województwa podkarpackiego obejmująca powiaty : dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski oraz miast na prawach powiatu: Rzeszów, Tarnobrzeg.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 15.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: RZESZÓW.
OKRĘG WYBORCZY NR 24 – województwo podlaskie
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 15.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: BIAŁYSTOK.
OKRĘG WYBORCZY NR 25 – część województwa pomorskiego obejmująca powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski oraz miast na prawach powiatu: Gdańsk, Sopot.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 12.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: GDAŃSK.
OKRĘG WYBORCZY NR 26 – część województwa pomorskiego obejmująca obszary powiatów: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski oraz miast na prawach powiatu: Gdynia, Słupsk.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 14.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: GDYNIA.
OKRĘG WYBORCZY NR 27 – część województwa śląskiego obejmująca powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki oraz miasta na prawach powiatu: Bielsko-Biała.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 9.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: BIELSKO-BIAŁA.
OKRĘG WYBORCZY NR 28 – część województwa śląskiego obejmująca powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski oraz miasta na prawach powiatu: Częstochowa.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 7.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: CZĘSTOCHOWA.
OKRĘG WYBORCZY NR 29 – część województwa śląskiego obejmująca powiaty: gliwicki, tarnogórski oraz miast na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 10.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: GLIWICE.
OKRĘG WYBORCZY NR 30 – część województwa śląskiego obejmująca powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miast na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 9.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: RYBNIK.
OKRĘG WYBORCZY NR 31 – część województwa śląskiego obejmująca powiat: bieruńsko-lędziński oraz miast na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 12.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: KATOWICE.
OKRĘG WYBORCZY NR 32 – część województwa śląskiego obejmująca powiaty: będziński, zawierciański oraz miast na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 9.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: SOSNOWIEC.
OKRĘG WYBORCZY NR 33 – województwo świętokrzyskie
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 16.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: KIELCE.
OKRĘG WYBORCZY NR 34 – część województwa warmińsko-mazurskiego obejmująca powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki oraz miasta na prawach powiatu: Elbląg.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 8.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: ELBLĄG.
OKRĘG WYBORCZY NR 35 – część województwa warmińsko-mazurskiego obejmująca powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski oraz miasta na prawach powiatu: Olsztyn.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 10.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: OLSZTYN.
OKRĘG WYBORCZY NR 36 – część województwa wielkopolskiego obejmująca powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki oraz miast na prawach powiatu: Kalisz, Leszno.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 12.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: KALISZ.
OKRĘG WYBORCZY NR 37 – część województwa wielkopolskiego obejmująca powiaty: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński oraz miasta na prawach powiatu: Konin.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 9.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: KONIN.
OKRĘG WYBORCZY NR 38 – część województwa wielkopolskiego obejmująca powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 9.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: PIŁA.
OKRĘG WYBORCZY NR 39 – część województwa wielkopolskiego obejmująca powiat: poznański oraz miasta na prawach powiatu: Poznań.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 10.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: POZNAŃ.
OKRĘG WYBORCZY NR 40 – część województwa zachodniopomorskiego obejmująca powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński, wałecki oraz miasta na prawach powiatu: Koszalin.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 8.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: KOSZALIN.
OKRĘG WYBORCZY NR 41 – część województwa zachodniopomorskiego obejmująca powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki oraz miast na prawach powiatu: Szczecin, Świnoujście oraz obwody na polskich statkach morskich.
Liczba posłów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 13.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: SZCZECIN.
Etykiety:
Sejm RP,
wybory do Sejmu,
wybory parlamentarne
poniedziałek, 29 sierpnia 2011
Pary 1/16 finału Pucharu Polski w piłce nożnej
Puszcza Niepołomice - Polonia Bytom
ŁKS - Ruch Chorzów
OKS 1945 Olsztyn - Widzew Łódź
Dolcan Ząbki - Górnik Zabrze
Gryf Wejherowo - Korona Kielce
Piast Gliwice - Cracovia
Ruch Radzionków - Polonia Warszawa
Chrobry Głogów - Lech Poznań
Rozwój II Katowice - Legia Warszawa
Okocimski KS Brzesko - Śląsk Wrocław
Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Bełchatów
Ruch Zdzieszowice - Jagiellonia Białystok
Limanovia Limanowa - Lechia Gdańsk
Olimpia Elbląg - Arka Gdynia
MKS Kluczbork - Zagłębie Lubin
Flota Świnoujście - Wisła Kraków
ŁKS - Ruch Chorzów
OKS 1945 Olsztyn - Widzew Łódź
Dolcan Ząbki - Górnik Zabrze
Gryf Wejherowo - Korona Kielce
Piast Gliwice - Cracovia
Ruch Radzionków - Polonia Warszawa
Chrobry Głogów - Lech Poznań
Rozwój II Katowice - Legia Warszawa
Okocimski KS Brzesko - Śląsk Wrocław
Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Bełchatów
Ruch Zdzieszowice - Jagiellonia Białystok
Limanovia Limanowa - Lechia Gdańsk
Olimpia Elbląg - Arka Gdynia
MKS Kluczbork - Zagłębie Lubin
Flota Świnoujście - Wisła Kraków
Etykiety:
football,
Fußball,
Poland,
Polski Związek Piłki Nożnej,
Puchar Polski,
PZPN,
sezon 2011/12,
soccer
niedziela, 28 sierpnia 2011
Konwencja PiS i "jedynki" na listach wyborczych do sejmu
Na konwencji wyborczej PiS we Wrocławiu przedstawiono liderów list do Sejmu RP.
W Warszawie jedynką będzie prezes Jarosław Kaczyński, "dwójką" Mariusz Kamiński a trójką Małgorzata Gosiewska. W okręgu podwarszawskim liderem listy PiS będzie Mariusz Błaszczak a wiceliderem Ludwik Dorn.
Inne ciekawe jedynki:
Gdańsk - Anna Fotyga
Gdynia / Słupsk - Jolanta Szczypińska
Wrocław - Dawid Jackiewicz
Legnica - Adam Lipiński
Wałbrzych - Bogdan Święczkowski
Szczecin - Joachim Brudziński
Łódź - Witold Waszczykowski
Rzeszów - prof. Józefina Hrynkiewicz
Tarnów - prof. Włodzimierz Bernacki
Lublin - Elżbieta Kruk
Kalisz / Leszno - Andrzej Waśko
Piotrków Trybunalski - Antoni Macierewicz
Krosno - Marek Kuchciński
Kraków - Andrzej Duda
Nowy Sącz - Arkadiusz Mularczyk
Poznań - Tadeusz Dziuba
Zielona Góra / Gorzów Wielkopolski - Marek Ast
Częstochowa - Jadwiga Wiśniewska
Kielce - Beata Kempa
Opole - prof. Jerzy Żyżyński
Katowice - Wojciech Szarama
Gliwice - Piotr Pyzik
Sosnowiec - Ewa Malik
Chrzanów - Beata Szydło
Bielsko Biała - Stanisław Szwed
Olsztyn - Jerzy Szmit
Elbląg - Leonard Krasulski
W Warszawie jedynką będzie prezes Jarosław Kaczyński, "dwójką" Mariusz Kamiński a trójką Małgorzata Gosiewska. W okręgu podwarszawskim liderem listy PiS będzie Mariusz Błaszczak a wiceliderem Ludwik Dorn.
Inne ciekawe jedynki:
Gdańsk - Anna Fotyga
Gdynia / Słupsk - Jolanta Szczypińska
Wrocław - Dawid Jackiewicz
Legnica - Adam Lipiński
Wałbrzych - Bogdan Święczkowski
Szczecin - Joachim Brudziński
Łódź - Witold Waszczykowski
Rzeszów - prof. Józefina Hrynkiewicz
Tarnów - prof. Włodzimierz Bernacki
Lublin - Elżbieta Kruk
Kalisz / Leszno - Andrzej Waśko
Piotrków Trybunalski - Antoni Macierewicz
Krosno - Marek Kuchciński
Kraków - Andrzej Duda
Nowy Sącz - Arkadiusz Mularczyk
Poznań - Tadeusz Dziuba
Zielona Góra / Gorzów Wielkopolski - Marek Ast
Częstochowa - Jadwiga Wiśniewska
Kielce - Beata Kempa
Opole - prof. Jerzy Żyżyński
Katowice - Wojciech Szarama
Gliwice - Piotr Pyzik
Sosnowiec - Ewa Malik
Chrzanów - Beata Szydło
Bielsko Biała - Stanisław Szwed
Olsztyn - Jerzy Szmit
Elbląg - Leonard Krasulski
piątek, 26 sierpnia 2011
Spartak Moskwa - Legia Warszawa 2-3 (2-2)
1-0 Kirył Kombarow 10'
2-0 Dymitrij Kombarow 27'
2-1 Michał Kucharczyk 29'
2-2 Maciej Rybus 43'
2-3 Janusz Gol 90+2'
czwartek, 25 sierpnia 2011
Generałowie odchodzący w stan spoczynku
W stan spoczynku odeszli w tym roku z Armii RP następujący generałowie:
generał broni Mieczysław STACHOWIAK
generał dywizji Wiesław MICHNOWICZ
generał dywizji Stanisław NOWAKOWICZ
generał dywizji Krzysztof ZAŁĘSKI
generał brygady Stanisław BABIAK
generał brygady Ryszard HAĆ
generał brygady Ryszard JABŁOŃSKI
generał brygady Kazimierz JAKLEWICZ
generał brygady Janusz KRĘCIKIJ
generał brygady Sławomir MARAT
generał brygady Ryszard SZULICH
generał brygady Andrzej WIŚNIEWSKI
generał brygady Grzegorz WIŚNIEWSKI
generał brygady Ryszard WIŚNIEWSKI
generał brygady Marek WITCZAK
kontradmirał (równoważny stopień generała brygady) Stefan TANDECKI
=========
Nominacje generalskie z okazji Dnia Wojska Polskiego
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na stopnie generalskie mianowani zostali:
na stopień generała broni:
generał dywizji Sławomir DYGNATOWSKI
generał dywizji Mieczysław GOCUŁ
na stopień generała dywizji:
generał brygady Janusz BRONOWICZ
generał brygady Andrzej DUKS
generał brygady Mirosław ROZMUS
generał brygady Jan ŚLIWKA
na stopień generała brygady:
pułkownik Rajmund ANDRZEJCZAK
pułkownik Bogusław BĘBENEK
pułkownik Krzysztof DOMŻALSKI
pułkownik Jarosław MIKA
pułkownik Stefan MORDACZ
pułkownik Marek SOKOŁOWSKI
pułkownik Jarosław STRÓŻYK
pułkownik Ryszard SZCZEPIŃSKI
pułkownik Krzysztof SZYMAŃSKI
Etykiety:
15 sierpień 2011,
15 sierpnia,
15 VIII 2011,
Dzień Wojska Polskiego
poniedziałek, 8 sierpnia 2011
Wyniki wyborów prezydenckich w Wałbrzychu
Roman Szełemej wygrał w pierwszej turze prezydencję w Wałbrzychu. Frekwencja wyniosła 33%.
Wyniki:
1. Roman Szełemej 59,4%
2. Patryk Wild 20,8%
3. Mirosław Lubiński 14,6%
4. Kamil Krzysztof Zieliński 5,2%
Gratulujemy zwycięzcy oraz kandydatowi spoza Wałbrzycha (panu Wildowi). Niskie poparcie dla Mirosława Lubińskiego nie jest zastanawiające. Brak pomysłu na kampanię się zemścił. Ostatnie miejsce Zielińskiego może nie jest zaskoczeniem ale po wizycie w Wałbrzychu Jarosława Kaczyńskiego PIS liczył na dużo większy wynik procentowy. Okazuje się, że wizyta prezesa w Wałbrzychu bardziej zaszkodziła kandydatowi PIS niż mu pomogła.
Etykiety:
internista,
kardiolog,
prezydent Wałbrzycha,
Wałbrzych,
wybory prezydenckie
niedziela, 7 sierpnia 2011
Ofiary marcowych trzęsień ziemi w Japonii
Japońskie służby oszacowały straty w ludziach podczas marcowego trzęsienia ziemi na ponad 20 500 ofiar śmiertelnych, z czego liczba znalezionych ciał to 15 680 a nie odnaleziono ciał 4 830 osób.
Etykiety:
fala portowa,
Japan,
Japonia,
nowinki,
nowość,
relacja,
trzęsienie ziemi,
tsunami,
wiadomości ze świata,
zabici
środa, 3 sierpnia 2011
Prezydent RP wręczył powołania dla 42 sędziów
Powołania otrzymali:
sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego
Anna DUMAS
Maria JAGIELSKA
Gabriela JYŻ
Tomasz KOLANOWSKI
Marzenna LINSKA - WAWRZON
Małgorzata MASTERNAK - KUBIAK
Wojciech MAZUR
Jerzy PŁUSA
Joanna SIEŃCZYŁO - CHLABICZ
sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie
Iwona SZYMANOWICZ - NOWAK
sędziowie Sądów Apelacyjnych
Janusz KASPRYSZYN
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu
Dariusz MAZUREK
Sąd Apelacyjny w Rzeszowie
sędziowie Sądów Okręgowych
Hanna CZERNIAK - WOŁOCHOWSKA
Sąd Okręgowy w Gdańsku
Tomasz DEPTUŁA
Sąd Okręgowy w Ostrołęce
Monika HORECKA
Sąd Okręgowy w Kielcach
Piotr KLUZ
Sąd Okręgowy w Przemyślu
Anna ŁUKASZUN - KALITA
Sąd Okręgowy w Gdańsku
Waldemar MICHALDO
Sąd Okręgowy w Krakowie
Halina MIKA - GOLJAN
Sąd Okręgowy w Lublinie
Elżbieta NAFTYŃSKA
Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim
Anna NOWAK
Sąd Okręgowy w Krakowie
Wojciech PRUSS
Sąd Okręgowy w Toruniu
Mateusz ŚWIST
Sąd Okręgowy w Opolu
Agnieszka WŁODYGA
Sąd Okręgowy w Krakowie
Bogdan WOLSKI
Sąd Okręgowy Warszawa - Praga w Warszawie
Elżbieta ZIELIŃSKA
Sąd Okręgowy w Legnicy
Michał ZIEMNIEWSKI
Sąd Okręgowy w Poznaniu
sędziowie Sądów Rejonowych
Ewa BORKOWSKA
Sąd Rejonowy w Myszkowie
Anna BRZÓSKA
Sąd Rejonowy w Oświęcimiu
Małgorzata BRZÓZKA - CHAMALA
Sąd Rejonowy w Częstochowie
Sabina CZECH - ŚMIAŁKOWSKA
Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie
Izabela GÓRNIKIEWICZ - WRÓBEL
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Pan Tomasz JABŁOŃSKI
Sąd Rejonowy Gdańsk - Południe w Gdańsku
Małgorzata KACZMAREK
Sąd Rejonowy w Łasku
Agata KRAKÓWKA
Sąd Rejonowy Gdańsk - Północ w Gdańsku
Kazimierz LEŻAK
Sąd Rejonowy w Złotoryi
Michał NAWROCKI
Sąd Rejonowy w Zawierciu
Arleta PUZDER
Sąd Rejonowy w Łasku
Maciej REJZEREWICZ
Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie
Magdalena ŚLIWIŃSKA
Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli
Marek TĘCZA
Sąd Rejonowy w Zgorzelcu
Alicja WĘGLOWSKA
Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie
============
sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego
Anna DUMAS
Maria JAGIELSKA
Gabriela JYŻ
Tomasz KOLANOWSKI
Marzenna LINSKA - WAWRZON
Małgorzata MASTERNAK - KUBIAK
Wojciech MAZUR
Jerzy PŁUSA
Joanna SIEŃCZYŁO - CHLABICZ
sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie
Iwona SZYMANOWICZ - NOWAK
sędziowie Sądów Apelacyjnych
Janusz KASPRYSZYN
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu
Dariusz MAZUREK
Sąd Apelacyjny w Rzeszowie
sędziowie Sądów Okręgowych
Hanna CZERNIAK - WOŁOCHOWSKA
Sąd Okręgowy w Gdańsku
Tomasz DEPTUŁA
Sąd Okręgowy w Ostrołęce
Monika HORECKA
Sąd Okręgowy w Kielcach
Piotr KLUZ
Sąd Okręgowy w Przemyślu
Anna ŁUKASZUN - KALITA
Sąd Okręgowy w Gdańsku
Waldemar MICHALDO
Sąd Okręgowy w Krakowie
Halina MIKA - GOLJAN
Sąd Okręgowy w Lublinie
Elżbieta NAFTYŃSKA
Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim
Anna NOWAK
Sąd Okręgowy w Krakowie
Wojciech PRUSS
Sąd Okręgowy w Toruniu
Mateusz ŚWIST
Sąd Okręgowy w Opolu
Agnieszka WŁODYGA
Sąd Okręgowy w Krakowie
Bogdan WOLSKI
Sąd Okręgowy Warszawa - Praga w Warszawie
Elżbieta ZIELIŃSKA
Sąd Okręgowy w Legnicy
Michał ZIEMNIEWSKI
Sąd Okręgowy w Poznaniu
sędziowie Sądów Rejonowych
Ewa BORKOWSKA
Sąd Rejonowy w Myszkowie
Anna BRZÓSKA
Sąd Rejonowy w Oświęcimiu
Małgorzata BRZÓZKA - CHAMALA
Sąd Rejonowy w Częstochowie
Sabina CZECH - ŚMIAŁKOWSKA
Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie
Izabela GÓRNIKIEWICZ - WRÓBEL
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Pan Tomasz JABŁOŃSKI
Sąd Rejonowy Gdańsk - Południe w Gdańsku
Małgorzata KACZMAREK
Sąd Rejonowy w Łasku
Agata KRAKÓWKA
Sąd Rejonowy Gdańsk - Północ w Gdańsku
Kazimierz LEŻAK
Sąd Rejonowy w Złotoryi
Michał NAWROCKI
Sąd Rejonowy w Zawierciu
Arleta PUZDER
Sąd Rejonowy w Łasku
Maciej REJZEREWICZ
Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie
Magdalena ŚLIWIŃSKA
Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli
Marek TĘCZA
Sąd Rejonowy w Zgorzelcu
Alicja WĘGLOWSKA
Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie
============
Etykiety:
Bronisław Komorowski,
Prezydent RP,
sąd,
sędzia
Subskrybuj:
Posty (Atom)